Yükleniyor Etkinlikler

« All Events

 • Bu etkinlik geçti.

Karuna Yoga Merkezi İtalya Gezisi

27 Haziran 2016 - 4 Temmuz 2016

12274501 10153793260169111 4245184042866629184 n 845x321 - Karuna Yoga Merkezi İtalya Gezisi

KARUNA YOGA MERKEZİ İTALYA GEZİSİ

Roma-Floransa- Venedik- Milano 7 Gece-8 Gün, İstanbul çıkışlı, Türk Hava Yolları ile

27 Haziran / 04 Temmuz 2016

 

1.Gün – İstanbul – Roma

Sabiha Gökçen Havalimanında Saat 09.00 buluşma. TK 1837 ile Saat 11.00’de Roma’ya hareket, saat 12.40’da Roma’ya varış. Bizi bekleyen otobüsümüz ve rehberimiz ile Roma şehir tanıtım turumuzu yapıyoruz. Görülecek yerler arasında Vatikan, San Pietro Bazilikası, Aşk Çeşmesi, Colosseum, Roma Forumu, Circo Massimo, Venedik Meydanı, Vittoria Emmanuelle Anıtı, İspanyol Merdivenleri sayılabilir. Bu turumuz yürüyerek yapılacaktır. Turumuzun bitiminde otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

2. Gün – Roma(Castel Gondolfu–Castel Romano Outlet)

Sabah kahvaltısı – Bugün Castel Gondolfo ( Göller Bölgesi ) ve Castel Romano Outlet Center Alışveriş Turuna çıkıyoruz. Castel Gondolfo Roma’ya 30 dk uzaklıkta bulunan volkanik krater gölleri kıyısında kurulmuş küçük kasabalardan oluşmuştur. Ormanları doğa güzelliği ile Roma sosyetesinin, hafta sonları, dinlenmek ve şehir gürültüsünden kaçmak için kurdukları doğal bir cennettir. Yüksekliği nedeniyle serin oluşu yaz aylarınca cezbedicidir. Aynı zamanda, Castel Gandolfo Papa’nın yazlık sarayının da bulunduğu şirin bir kasabadır. Daha sonra Roma’nın en büyük Outlet Center’larından Castel Romano’da dünyaca ünlü markaları % 70’e varan indirimlerle alma imkânına sahip olacaksınız. Bu turu kaçırmamanızı özellikle tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.

3. Gün – Roma ( Napoli Pompei )

Sabah kahvaltısından sonra tam günlük Napoli Şehri ve Pompei Turu. Güney İtalya’nın başlangıcı sayılan, İtalya’nın 3. büyük ve en önemli liman kenti, kuzey ve güney arasındaki farklılığın en belirgin şekilde gözüktüğü, Mafya’nın etkisinin her yerde açıkça hissedildiği Napoli Şehri’nde Kraliyet Sarayı, Umberto I Galerisi, San Carlo Opera Binası, Halk Oylaması Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ikinci durağı ise tarihe zevk ve eğlence şehri olarak geçen ve bu yüzden Tanrıların lanetine uğradığına inanılan ve yine bu yüzden Vezüv Yanardağı’nın lavları altında kalan Pompei antik şehri. Vezüv’ün korkunç patlamasının ardından yaklaşık 1700 yıl boyunca kayıp durumda olan kent, 1748 yılında tesadüfen yeniden keşfedildi. O zamandan beri yapılan kazılar, şehre ait pek çok bilgiyi gün yüzüne çıkararak Roma İmparatorluğu’nun kentlerindeki yaşama ait bilgilere ulaşılmasını sağladı. Pompei günümüzde UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’nde olup İtalya’nın en popüler turistik merkezlerinden biridir Bu şehri gezerken bir gece ansızın harekete geçen yanardağın lavlarının altında kalan koca bir şehir ve bu şehirde hiçbir yere kaçamamış insanlar ile tarihten günümüze neredeyse olduğu gibi gelen antik kenti göreceksiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde…

4. Gün – Roma – ( Orvieto )

Floransa Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya Doğru yola çıkıyoruz. Dileyenler ile Orvieto Turumuzu yapıyoruz. Bu Turumuzda M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu’dan gelerek Orvieto’ya yerleşen Etrüskler’in yüksek dağ tepelerinde kurduğu, Napolyon’un fethetmeyi başaramadığı Dünya miraslarından biri olan şehir; siyah ve beyaz mermerle inşa edilmiş ihtişamlı Katedrali ile Barok ve Gotik sanatının güneşi konumundadır. Roma yakınlarındaki Orvieto’yı görmeden Türkiye’ye dönmek seyahatinize haksızlık olur. Daha Sonra Floransa’ya Doğru Yol alıyoruz. Floransa’ya varışımızı takiben Rönesans’ın ve sanatın beşiği Floransa’da panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında, yapımı 200 yıl sürmüş ünlü SANT A MARİA DEL FİORE KATEDRALİ, VAFTİZHANE, GİOTTO’nun ÇAN KULESİ, SENYORLAR SARAYI ve MEYDANI, PONTE VECCHİO bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği (1 adet yerli veya yabancı içecek) Geceleme FLORANSA’daki Otelimizde…

5.Gün-Floransa(Pisa–Siena–San Gimignano)

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz için tam günlük Pisa-Siena-San Gimignano turlarına başlıyoruz. Bu turumuzda mucizeler meydanındaki ünlü Pisa Kulesi, Pisa Katedrali ve Vaftizhanesi göreceğimiz yerler arasındadır. Pisa Kulesi bitirildiği tarihten itibaren güneye doğru eğilmeye başlamıştır. Bunun sebebi temeldeki yumuşak zemindeki bir çökmedir. Günümüzde, Pisa Kulesi’nin tepesinden güney yönünde aşağı sarkıtılan bir çekül 4,3 metre açığa inmektedir. Ancak yapının ağırlık merkezinin izdüşümü kendi temel dairesinin içinde kaldığı için kule devrilmemektedir. ‘La torre di Pisa’ her yıl milimetrenin onda yedisi kadar (100 yılda 7 cm) eğilmektedir. Kule, Pisa‘nın gücünün ve zenginliğinin bir sembolü olarak Cenova ve Venedik’e rakip olarak yapılmıştır. Ünlü bilim adamı Galile, bütün cisimlerin aynı hızla ve aynı fizik kanununa uyarak düştüklerini bu kulede yaptığı deneylerle ispat etmiştir. Pisa Kulesi ve çevresindeki Katedral, Kilise ve mezarlık UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir. Turumuzun devamında İtalya’nın en güzel bölgelerinden Toscana bölgesinin en karakteristik şehri Siena’ya ulaşıyoruz. TOSCANA’NIN en can alıcı şehirlerinden biri olan SİENA gezimizde Ortaçağ kasabalarında gezecek yüzyılların içinden günümüze bozulmadan gelmiş mimari dokuda keyifli dakikalar geçirecek, TOSCANA bölgesinin meşhur şaraplarını satın alma şansını elde edeceksiniz. Campo Meydanı, San Domenico, Duomo görülecek yerler arasındadır. Kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks mağazaları, sevimli kafeleri, Ortaçağ’da yapılan at yarışları Palio ile ünlü bu şehir sizleri bambaşka bir dünyaya götürecektir. Toscana’nın kalbi sayılan yüz adet kulesi ile ünlü etrafı surlarla çevrili, çok iyi korunmuş bu Ortaçağ kasabasında inanılmaz güzellikte eserlerle karşılaşacaksınız. Unesco Dünya Miras’ları İtalya listesinde yer alan San Gimignano görüldükten sonra otelimize transfer. Akşam yemeği ( 1 adet yerli veya yabancı içecek ) Geceleme FLORANSA’daki Otelimizde.

6. Gün – Floransa -Venedik

Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Venedik’e varışımızın ardından Venedik Şehir turumuza başlıyoruz 160 kanal ve 400 yaya köprüsü ile birbirine bağlı olan 118 ada üzerine kurulmuş olan bu büyüleyici kentte yürüyerek yapılacak olan şehir turumuzda şehrin sembolü olan ve dünyanın en güzel oturma odası olarak bilinen San Marco Meydanı, meydanda bulunan San Marco Katedrali, Venedik’in en eski ailelerinden olan Doges’lerin yaşadığı Ducale Sarayı, Saat Kulesi, İç çekiş Köprüsü, Çan Kulesi, Büyük Kanal üzerindeki Rialto Köprüsü görülecektir. Ardından arzu edilmesi halinde isteğe bağlı olarak yarım günlük ekstra dünyaca ünlü cam işlerinin yüzyıllardır geleneksel yöntemlerle yapıldığı Murano ve tipik bir balıkçı köyü olan elişi dantelleriyle ünlenmiş Burano adalar turu düzenlenecektir. Geceleme VENEDİK’teki Otelimizde.

7. Gün – Venedik –Verona–Milano

Sabah Kahvaltısının ardından Verona’ya doğru yola çıkıyoruz. Tam günlük Verona turlarına başlıyoruz. Verona’ya ulaşıp şehri çevreleyen duvarları aştığımızda, Romeo’nun Juliet’e duyduğu aşkı anında hissedebilirsiniz. Ana meydanda tüm heybetiyle konumlanmış arenanın duvarlarını geçerek doğruca Juliet’in evine gidiyoruz. Evin avlusuna uzanan duvarlarda ziyaretçi âşıkların yaptığı grafittileri inceleyerek ilerlerken kendinizi Romeo’nun Juliet’ine serenat yaptığı ve ona kavuşmak için tırmandığı o meşhur balkonla karşı karşıya buluyorsunuz. Turumuzun ardından Milano’ya doğru hareket ediyoruz. MİLANO’daki Otelimize Transfer ve yerleşme.

8. Gün – Milano-İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından görülecek yerler arasında; DUAMO KATEDRALİ ve MÜZESİ, GALLERİA SCALA MEYDANI, ÜNLÜ SCALA OPERASI, PALAZZO REALES SPOZESCO KALESİ bulunmaktadır. Tur sonrası havalimanına transfer Türk Hava Yollarına ait TK 1896 sefer sayılı uçağımız ile saat 15.00 ’da İstanbul’a hareket ediyoruz. 18.50 de İstanbul’a varış.

FİYAT VE ÖDEME

 • İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı 1600 €
 • Tek Kişilik Odada Kişi Başı 1850€
 • 2-12 Yaş Çocuk 1325€
 • 0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
 • Turumuz 25 kişinin katılması durumunda gerçekleşecektir.
 • Katılım bedeli olarak kişibaşı 150 Euro’nun 28 Aralık 2015 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.
 • Söz konusu net fiyat 06.12.2015 tarihine kadar geçerlidir. Hava yolu tarifeli sefer fiyatları sürekli değişiklik gösterdiğinden, fiyatta artış olma ihtimali bulunmaktadır. Fiyat 28 Aralık 2015 tarihinde yeniden hesaplanarak artış varsa yansıtılacak ve katılımcılara bilgi verilecektir.
 • Konaklama yapılacak oteller yüksek sezon olması sebebiyle müsaitlik durumuna göre değişiklik gösterebilecektir, her durumda otel sınıfı 4 yıldızlı olacaktır.
 • Sorularınızla ilgili 05324553548 no’lu telefondan ve asliiba@gmail.com adresinden Aslı İba Duran’a ulaşabilirsiniz.
 • Bu gezi Mitilene Tours güvencesiyle gerçekleşecektir. Mitilene Tours Lisans Numarası: MHTE/03/10/E/61/00/00529/01.

Programda değişiklik yapma hakkı organizatörde saklıdır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları’nın Tarifeli seferi ile İstanbul-Roma/Milano-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti,
 • Roma’da 3 gece 4* Barcelò Aran Mantegna ( www.barcelo.com/Barcelo_Aran_MantegnaHotel) vb otelde oda kahvaltı konaklama
 • Floransa’da 2 gece 4 *REGINA HOTEL MONTECATINI Hotel’de (http://www.reginahotel.it/) vb otelde oda kahvaltı konaklama
 • Venedik- Padova’da 1 gece 4* B4 Hotels Padova Hotel’de ( http://www.b4hotels.com/ ) vb otelde oda kahvaltı konaklama Milano’da 1 gece 4 *STAR HOTEL TOURIST MILANO Hotel’de (http://www.starhotels.com/hotels/ tourist/en/home.aspx ) vb otelde oda kahvaltı konaklama
 • Akşam yemekleri ( 7 akşam )
 • Şerife Karahançer ile yoga ve meditasyon seansları
 • Özel otobüs programda belirtilen şehirlerarası ve havaalanı otel transferleri
 • Programda belirtilen şehir tanıtım turları; CASTEL GONDOLFO – CASTEL ROMANO OUTLET CENTER ALIŞVERİŞ TURU, NAPOLİ – POMPEİ TURU, ORVİETO TURU, PİSA-SİENA-SAN GİMİGNANO TURU, VERONA TURU, MURANO-BURANO TURU
 • Roma, Floransa, Venedik, Milano konaklama vergileri ve şehir girişleri
 • Venedik’teki Vaperotto
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve uçuş sigortası
 • Özel Seyahat Sağlık Sigortası ve Güvence Paketi Poliçesi.

FİYATLARA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ:

 • Şahsi Harcamalar
 • Ekstra Turlar
 • Öğle Yemekleri
 • Vize Ücreti ve Servis Bedeli 120 Euro
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı

Not: Yeşil Pasaporta vize yoktur!

CASTEL GONDOLFO – CASTEL ROMANO OUTLET CENTER ALIŞVERİŞ

Burası Roma’ya 30 dk uzaklıkta bulunan volkanik krater gölleri kıyısında kurulmuş küçük kasabalardan oluşmuştur. Ormanları doğa güzelliği ile Roma sosyetesinin, hafta sonları, dinlenmek ve şehir gürültüsünden kaçmak için kurdukları doğal bir cennettir. Yüksekliği nedeniyle serin oluşu yaz aylarınca cezbedicidir. Castel Gandolfo Papanın yazlık sarayının bulunduğu şirin bir kasabadır. Moderno tarafından yapılan saray ve meydandaki Bernini çeşmesi görülmeye değerdir. Volkanik bir krater gölünün kıyısında kurulan bu kasaba Antik dönemde Roma soylularından, Sophia Loren’e kadar bölgenin en gözde bölgesi olmuştur. Hemen yanında bulunan ‘Frascati’ kasabası ise orta İtalya’nın en iyi şaraplarının yapıldığı şirin bir bağcılık kasabasıdır.

NAPOLİ – POMPEİ

Güney İtalya’nın başlangıcı sayılan, İtalya’nın 3. büyük ve en önemli liman kenti, kuzey ve güney arasındaki farklılığın en belirgin şekilde gözüktüğü Napoli Şehri’nde Kraliyet Sarayı, Umberto I Galerisi, San Carlo Opera Binası, Halk Oylaması Meydanı görülecek yerler arasında. Turumuzun ikinci durağı ise tarihe zevk ve eğlence şehri olarak geçen ve bu yüzden Tanrıların lanetine uğradığı inanılan Vezüv Yanardağı’nın lavları altında kalan Pompei antik şehri. Bu şehri gezerken bir gece ansızın harekete geçen yanardağın lavlarının altında kalan koca bir şehir ve bu şehirde hiçbir yere kaçamamış insanları ile tarihten günümüze neredeyse olduğu gibi gelen antik kenti göreceksiniz

ORVİETO

M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu’dan gelerek Orvieto’ya yerleşen Etrüskler’in yüksek dağ tepelerinde kurduğu, Napolyon’un fethetmeyi başaramadığı Dünya miraslarından biri olan şehir; siyah ve beyaz mermerle inşa edilmiş ihtişamlı Katedrali ile Barok ve Gotik sanatının güneşi konumundadır. Roma yakınlarındaki Orvieto’yı görmeden Türkiye’ye dönmek seyahatinize haksızlık olur.

PİSA-SİENA-SAN GİMİGNANO

İtalya’nın en güzel bölgesi TOSCANA’nın en can alıcı köylerinden biri olan SIENA gezimiz esnasında sizlere o büyülü ortaçağ kasabalarında yaşıyormuş hissini uyandıran tarihin dokusu ile yüzyılların içinden günümüze bozulmadan gelmiş mimarisinde keyifli dakikalar geçirecek ve TOSCANA bölgesinin ünlü şaraplarını satın alma şansını elde edeceksiniz. Kaçırmamanız gereken bir görsel şölen…

VERONA

Verona aslında Kuzey İtalya’nın en gösterişli ve zengin kenti ama günümüzde asıl haklı ününü âşıklar şehri olarak almış. Bu şehre yapacağımız gezide Romeo ve Juliet’in aşklarına konu olan evi ziyaret ederek gezimize başlayacağız. Ayrıca bu gezimiz sırasında Roma’dan sonra ayakta kalan tek arenayı, kentin kale bölgesindeki meşhur köprüyü, Senyorlar Meydanı’nı ve diğer tarihi yapıları da görme şansına sahip olacaksınız.

TURMURANO-BURANO

Bir su ve kanallar şehri olan Venedik’i görmenin yanında burada bulunan adalardan en önemli ikisini görmeden geçmek imkânsız. 16 yy.dan günümüze kalan dünyaca meşhur cam işçiliği ve bugün bile hala açıklanmamış özel maddelerin bileşiminden oluşan camdaki o renkleri ancak ve ancak Murano Burano adasında gerçek el emeği ürünü olarak alabilir ve cama nasıl hayat verildiğini görebilirsiniz. Burano adasına geçtiğimizde ise Avrupa’nın en güzel balıkçı koyunu ilk günkü doğallığı ile göreceksiniz. Burada köylü kadınların yapmış olduğu el işi dantellerden alma şansına sahip olacaksınız.

 

Mekan

İzmir Karuna Yoga
Bostanlı Mah. Şehit Cengiz Topel Cad. 6347. Sokak Onurlular Apt. No:5/B
Karşıyaka/İZMİR,35590Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0545 531 87 75
Website:
http://www.izmirkarunayoga.com

Mekan

İzmir Karuna Yoga
Bostanlı Mah. Şehit Cengiz Topel Cad. 6347. Sokak Onurlular Apt. No:5/B
Karşıyaka/İZMİR,35590Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0545 531 87 75
Website:
http://www.izmirkarunayoga.com